Tirsdag – Lørdag: 10.00 – 03.00  |  Søndag: 16.00 – 01.00  |  Mandag: 10.00 – 01.00  |  Aldersgrense: 24 år

Fredag 13. februar

Artist thumbnail
2. etgkl.23.00

Klubb Dobbel Opp

Disse to har til sammen slitt i stykker 20 par sko, fargelagt 30 hvite t-skjorter med brungul svette, bært to tonn med plater gatelangs, sagt nei til 1000 requests og fått altfor mye gratis drikke.. Alt dette for å stå til tjeneste for Oslos klubbere og kafegjengere. Kall det gjerne misjonsarbeid – de elsker musikk og folk.

Erlend Mokkelbost spiller i Montee, spilte i sin tid også i JR.Ewing og Killl. For tiden driver han et studio – ARC og spiller plater. Einar Idsøe Eidsvåg var bookingansvarlig på BLÅ i mange år, har arbeidet for Oslo World Music Festival og arbeider nå for Music Norway, samt snurrer plater i ny og ne. Sammen utgjør de den dynamiske duoen Dobbel Opp og musikalsk legger de seg bredt med en hang til det sjelfulle og den afroamerikanske funken. Fredag den 13 holder de sin debutkveld på Internasjonalen og du er velkommen:) Gratis inngang!

Selvtillit:

Drink

Bloody Mary

En absolutt klassiker og en av våre spesialiteter. Denne drinken skal man ikke kødde med!

Drink

Pjolter

En av få norske drinker. Dette er drinken bestefar drakk. Skal lages med Eau Du Vie eller Brandy Spesial.

Drink

Agurk Gin & Tonic

Kjempefrisk kombinasjon. Det er overraskende hvor mye det egentlig smaker av agurk. Lages med Hendricks gin.

Drink

Dry Martini

En av våre favoritter. Vi lager den “in-out”. Vi bruker selvfølgelig aldri Bombay Sapphire. Fytte grisen.

Drink

White Russian

Mange har et forhold til denne gjengen gjennom filmen “The Big Lebowski”, men i filmen drikker de Caucasian. En ekte White Russian skal lages med fløte.