LEIF – Singelslippfest + Special guests + Klubb Paradis
Berlin/Oslo-baserte Leif Haaland alias Leif fra Leif & The Future er endelig tilbake, nå som soloprosjektet LEIF:):):)
Vi gleder oss til slippfesten for hans splitter nye singel “Neon Ethics” på Internasjonalen fredag 22. Januar med en helaften uten sidestykke. Hold av datoen!
Leif vokste opp blant hippie-misjonærer i Canada og på en regntung grusbane i Bergen. Han turnerte med farens gospelkor som fem-åring og ble trommis i koret når han var sju. Som tenåring reiste Leif rundt i Europa med analogt fotoutstyr, oppdaget rebelske forfattere og Berlin sin techno-scene i 20-årene. Alt dette har vært med på å forme hans musikalske uttrykk som anbefales for fans av Simian Mobile Disco, Hot Chip og Here We Go Magic.
Bergenseren slipper flere singler den kommende vinteren, og hver av dem kommer ut sammen med små eksklusive bøker som inneholder litterære og visuelle remixer fra norske forfattere og kunstnere. Deriblant Edy Poppy, Maria Børja, MadeofHvidsten og Falck. Singlene leder opp til en EP-utgivelse i mars 2016, på artistens eget label Popklubb.
Dørene åpner kl 20.00
ID: 20 år
Forhåndssalg av billetter via Ticket Co:
https://internasjonalen.ticketco.no/leif__singelslippfest__special_guests__klubb_paradis